Wybór kabiny prysznicowej w kilku krokach!

  • Autor: Maja
  • 30 stycznia, 2016
  • Możliwość komentowania Wybór kabiny prysznicowej w kilku krokach! została wyłączona

Podczas remontu niewielkiej łazienki często decydujemy się na zamianę wanny na kabinę prysznicową. To doskonały pomysł, ponieważ prysznic zajmuje znacznie mniej cennej przestrzeni i jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Co więcej, na rynku mamy bogatą ofertę rozmaitych kabin, co daje nam możliwość dopasowania prysznica do zarówno do wystroju łazienki, jak i naszych użytkowych upodobań. Jak wybrać kabinę, by spełniła nasze oczekiwania? Oto najważniejsze kryteria.

Typ kabiny

W małych łazienkach najlepiej sprawdzają się zwykle kabiny narożne – zajmują naprawdę niewielką przestrzeń, w dodatku taką, którą ciężko byłoby zagospodarować w inny sposób (narożnik). Dobrze jednak wiedzieć, że nie jest to jedyny typ prysznica. Naszą łazienkę możemy wyposażyć też w kabinę przyścienną, wnękową, całkowicie wolnostojącą lub tzw. Walk In. Wszystkie rodzaje kabin są atrakcyjne, jednak to właśnie narożna oferuje najwięcej kształtów, gdyż możemy zdecydować się na owalny, okrągły, kwadratowy, prostokątny lub pięciokątny.

Drzwi: rodzaj i materiał

Największą i najbardziej rzucającą się w oczy częścią kabiny są jej drzwi, dlatego warto zwrócić na nie szczególną uwagę przy wyborze. Pierwsza kwestia to sposób otwierania: drzwiczki mogą być przesuwne (największa oszczędność miejsca), otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz z dwóch lub z jednej strony, obrotowe albo składane. Warto obejrzeć w sklepie poszczególne modele kabin, zebrać wymiary najbardziej interesujących i wyobrazić je sobie w naszej łazience. Drugą kwestią wyboru drzwi jest materiał: szklane kabiny są odporniejsze, ale droższe. Natomiast wybierając tanią kabinę prysznicową z akrylowymi drzwiami zyskujemy ich lekkość.

Funkcjonalnie i estetycznie

Jeśli chodzi o estetykę kabin, do wyboru mamy obecnie wiele wzorów naniesionych na transparentne lub mleczne drzwi. Natomiast, aby cieszyć się funkcjonalnością, trzeba wyobrazić sobie jak będzie wyglądało czyszczenie kabiny w przyszłości. Zmorą pryszniców są czerniejące uszczelki silikonowe, dlatego jeśli nie chcemy borykać się z wymianą lub czyszczeniem silikonu, powinniśmy zainwestować w uszczelki magnetyczne i wsuwane.

To najistotniejsze aspekty wyboru kabiny prysznicowej – kierując się nimi, z pewnością dokonamy rozważnego wyboru, a korzystanie z nowego prysznica będzie czystą przyjemnością!

Komentarze są wyłączone.