Weselny alkohol

Rola alkoholu na weselu z pewnością jest nieoceniona i zajmuje wysokie miejsce wśród rzeczy, o które warto zadbać szczególnie. Podejścia są różne, podobnie jak coraz bardziej różnicują się serwowane rodzaje alkoholu, jednak jedno jest pewne – w trakcie wesela nigdy nie powinno go zabraknąć.

Polską tradycją jest, aby na stole weselnym królowała czysta wódka – albo jako jedyna, albo wiodąca niepodzielny prym wśród innych, nielicznych alkoholi. Jednak dzisiaj takie podejście odchodzi już nieco do lamusa – wódka oczywiście serwowana jest wciąż jak najbardziej, jednak nie tylko w formie czystej, ale także jako dodatek do drinków. Zmieniło się to zapewne w trosce o gości jak i parę młodą, którzy z powodu wypitych ilości nie zmieszanego z niczym alkoholu kończyli niekiedy wesele o wiele za wcześnie. Dużą rolę odgrywa także wzrastająca liczba smakoszy wszelkiego rodzaju drinków i alkoholi, którzy chcą mieć i na weselu możliwość ich zasmakowania. Jednak wódka, w większej czy mniejszej ilości, jest na weselu zawsze. O to, jaka wódka na wesele pasuje najlepiej również warto się zatroszczyć. Popularne i sprawdzone są znane polskie wódki takie jak Pan Tadeusz czy Luksusowa, które oprócz wysokiej jakości, prezentują się na stołach bardzo ładnie dzięki eleganckim butelkom.

Również inne alkohole zaczynają zajmować miejsca obok wódki, każdy chyba przecież lubi wybierać i mieć do wyboru inny niż jeden rodzaj alkoholu – choćby ze względów zdrowotnych czy praktycznych. Dlatego świetnym pomysłem jest wino – białe i czerwone – którym coraz częściej również wznosi się weselne toasty. Zwykle na weselach para młoda popija wino, ograniczając się w ilościach wódki, aby w pełni sił być na weselu do ostatniego gościa. Szampan także zajmuje należne miejsce – toast szampanem wypijany jest do tortu weselnego, później w trakcie wesela już rzadko. Coraz popularniejsze jest także wynajmowanie barmanów, którzy przyrządzą na życzenie gości dowolne drinki łącząc to z efektownym pokazem swoich umiejętności. Możliwość nieograniczonego wyboru i dobra zabawa – czego więcej gościom do szczęścia potrzeba?

Dodaj komentarz