Luksusowa wódka Luksusowa

Nie każdy, kto nawet pił wódkę Luksusową wie, że jest to obecnie jedna z najstarszych, produkowanych nadal, polskich wódek. Produkowana jest z ziemniaczanego spirytusu i wody ze studni głębinowych. Wykorzystanie tego rodzaju spirytusu również jest już dużą rzadkością.
Luksusowa dostępna jest w butelkach o pojemności 0.2l, 0.5l, 0.7l i 1l. Do wyboru mamy również trzy warianty smakowe. Poza czystą wódką, wybrać możemy także Luksusową Gorzką, Wiśniową lub Żurawinową.


Luksusowa Gorzka to kompozycja ekstraktów owoców i ziół, wzbogacona aromatem cytrusowym, co w rezultacie daje niezwykle aromantyczny słodko-korzenny smak. Nie jest dostępna w butelkach o pojemności 0.7 i 1l.
Wiśniowa Luksusowa to tak naprawdę wiśniowy likier, a nie wódka. Produkowana jest z wykorzystaniem tradycyjnych metod i najlepszych naturalnych produktów. Dzięki tym dwóm podstawowym elementom zachowuje ona naturalny smak i aromat świeżych dojrzałych wiśni.
Luksusowa Żurawinowa to aromatyczna wódka o smaku żurawiny.
Do produkcji wódki Luksusowej wykorzystuje się najwyższej jakości (najdroższy i najczystszy) spirytus luksusowy, ziemniaczany. Ta zasada nie zmieniła się na przestrzeni niemal stu lat, przez które Luksusowa jest produkowana. Rozwój technologiczny i techniczny pozwolił jednak, na uzyskiwanie jeszcze czystszego i szlachetniejszego spirytusu.
Od 1928 roku, czyli daty wyprodukowania pierwszej butelki wódki Luksusowej, kilkakrotnie zmieniała ona swój wizerunek. Jeden element pozostał jednak niemieniony. Luksusowa zawsze sprzedawana była i jest, w kwadratowych butelkach.
Ostatnia zmiana designu butelki miała miejsce rok temu, od marca 2010 butelka Luksusowej jest bardziej modna, lecz nadal o podstawie kwadratu.

Dodaj komentarz