Jaki wybrać grill?

  • Autor: Maja
  • 25 lutego, 2016
  • Możliwość komentowania Jaki wybrać grill? została wyłączona

Grillowanie nieodłącznie kojarzy się z piękną pogodą, dobrym jedzeniem i spędzaniem czasu z przyjaciółmi. Warto zainwestować w to urządzenie, bo z pewnością dobrze nam się przysłuży. Musimy tylko wiedzieć jakiego rodzaju grill wybrać.

Pierwszym pytaniem jakie powinniśmy sobie zadać jest to, gdzie będziemy grillować. Jeśli posiadamy duży ogród lub obszerną działkę warto zastanowić się nad grillem stacjonarnym, np. betonowym. Warto wybrać tu model z okapem, który będzie odprowadzał dym przez komin. Jeżeli mamy ochotę grillować na balkonie, tarasie lub po prostu pragniemy zabrać urządzenie ze sobą na wczasy – przyda nam się grill przenośny. Jest to najprostszy i najpopularniejszy rodzaj grilla, dostępny w sprzedaży w wielu formach. Wśród nich bez wątpienia znajdziemy grille węglowe, gazowe i elektryczne.

Grille na węgiel są stosunkowo tanie. Ich paleniska zrobione są zazwyczaj z grubej stalowej blachy pomalowanej ognioodporną farbą. Posiadają one ruszty ze stali nierdzewnej. W sprzedaży dostępne są również grille żeliwne. Coraz więcej grilli węglowych zostaje wyposażonych w pokrywę, która skraca czas przygotowania potraw. Niektóre modele posiadają również popielnik, pozwalający na czyszczenie ich w trakcie pracy.

Grille gazowe są dość ciężkie, ponieważ mieszczą w sobie butlę gazową. Ułatwia ona rozpalanie grilla i utrzymywanie odpowiedniej temperatury. Tego typu modele przypominają szafkę na kółkach. Posiadają one palenisko i umieszczony na nim ruszt, a także blat z kurkami do regulacji płomieni. Grille tego typu nie skupiają niedopalonych węgli i popiołu, dlatego łatwiej się je czyści.

Grille elektryczne – charakteryzują się poręcznymi rozmiarami. By przygotować na nich potrawy wystarczy jedynie podłączyć je do źródła zasilania. Po grillowaniu wystarczy umyć ruszt. Łatwość obsługi i niewielki kształt sprawiają, że można ich używać zarówno w domu, jak i na tarasie czy balkonie. Złożone nie zajmują wiele miejsca i oczywiście – możemy je wziąć ze sobą wszędzie tam, gdzie znajdziemy dla nich źródło zasilania. Najlepsze grille są z Castoramy.

Komentarze są wyłączone.