Jaką kabinę prysznicową wybrać?

  • Autor: Maja
  • 19 stycznia, 2016
  • Możliwość komentowania Jaką kabinę prysznicową wybrać? została wyłączona

Po długim, ciężkim dniu lub zarwanej nocy marzymy tylko o tym, by wziąć orzeźwiający prysznic, który wpłynie kojąco na nasze samopoczucie. Nie uda nam się to jednak w niepraktycznej, źle dobranej kabinie, w której prysznic nie ma nic wspólnego z przyjemnością.

Nowoczesne kabiny prysznicowe łączą w sobie walory funkcjonalne i praktyczne, dzięki czemu stały się ekologiczną, stylową i funkcjonalną alternatywą dla wanny. Jaką jednak faktycznie warto kupić?

Kabiny narożne i wnękowe

Kabiny narożne niezmiennie od lat należą do najpopularniejszych na rynku. Jeśli zatem chcesz kupić dobrą, lecz stosunkowo tanią kabinę prysznicową, która dodatkowo sprawdzi się nawet w małej łazience, bez wahania możesz wybrać właśnie ten model.

Ich atutem jest także dostępność w wielu różnych wzorach oraz możliwość wpisania ich w ćwiartkę koła, kwadrat oraz figury nieregularne.

Kabiny wnękowe natomiast będą świetną propozycją dla osób chcących zagospodarować wnękę w łazience. Ich montaż ogranicza się właściwie do zamocowania drzwiczek, ponieważ resztę kabiny stanowią ściany wnęki. To dość proste i niezbyt kosztowne rozwiązanie, a ponadto fantastycznie się prezentuje.

Kabiny wolnostojące i przyścienne

Jeśli możemy pochwalić się dużą, przestronną łazienką, nic nie stoi na przeszkodzie, by skusić się na kabinę wolnostojącą. Do produkcji tego typu kabin wykorzystuje się materiały wysokiej jakości, przez co ich ceny są zazwyczaj znacznie wyższe.

Z kolei w kabinach prysznicowych przyściennych jedna jej ściana przylega do ściany łazienki. Mogą być one zbudowane na planie półkola, prostokąta bądź innego wielokąta.

Budowa kabin prysznicowych

Konstrukcję kabiny prysznicowej tworzą ściany i drzwiczki połączone profilami, występującymi w różnych wersjach kolorystycznych, wykonywanymi zwykle z aluminium. Z kolei ścianki i drzwiczki kabiny produkowane są ze szkła hartowanego lub tworzyw sztucznych.

Podczas zakupu kabiny prysznicowej zwróć również uwagę na system otwierania drzwi. Do wyboru mamy głównie kabiny z drzwiami skrzydłowymi, suwanymi, wahadłowymi oraz harmonijkowymi.

Komentarze są wyłączone.