Genialni bracia Chivas!

Chivas Regal należy do typu szkockiej whisky mieszanej. Produkowana jest przez markę Chivas Brothers, która jest własnością francuskiej firmy Pernod Ricard. W skład tej szczególnej whisky wchodzi aż czterdzieści rodzajów, specjalnie wyselekcjonowanych odmian whisky słodowych oraz zbożowych. Każda z użytych w mieszance whisky nie może mieć mniej niż dwanaście lat.

Historia marki Chivas sięga roku 1801. W tym właśnie roku, niejaki William Edward, założył w miejscowości Aberdeen w Szwecji, własną firmę. Był on jedynie młodym i absolutnie nieznanym handlarzem winami. Interesy jednak szły mu na tyle dobrze, że kilka lat później wraz z Jamesem Chivasem założył spółkę. Alkohole produkowane przez tych dwóch mężczyzn okazały się tak znakomite, że podbiły serce samej królowej Wiktorii. W roku 1857 do spółki dołączył brat Jamesa – John i firma zyskała nową nazwę – Chivas Brothers.

Obaj bracia, prócz olbrzymiego serca do produkcji whisky, mieli też podzielane przez siebie przekonanie, że cały sekret wytwarzania najszlachetniejszej whisky leży właśnie w tym, aby utrzymać jak najwyższe standardy produkcji. Stali się więc pionierami, najwyższej jakości, łagodnej mieszanki najlepszych whisky. Dzięki braciom marka Chivas Regal zyskała miano produktu najwyższej jakości. To dzięki nim, te osoby które zniechęciły się do whisky o ostrym smaku, miały szansę przekonać się, że whisky może zachwycić smakiem delikatnym i niezwykle aromatycznym. Na tle ówcześnie produkowanych whisky, ich produkt zdecydowanie wyróżniał się.

Dodaj komentarz