Drinki z whisky

Wariant z colą i lodem to jedna z najsłynniejszych propozycji podania whisky. Trunek ten doskonale sprawdza się jednak również w połączeniu z innymi alkoholami. Jeśli więc znudziło ci się już picie whisky z colą, proponujemy smakowanie tego wykwintnego szkockiego trunku w zupełnie innych zestawieniach. Możliwości te z pewnością zadowolą również tych, którzy za whisky nie przepadają lub nie są w stanie pić jej bez jakichkolwiek dodatków.

 

Jednym z ciekawszych, a zarazem kolorowych drinków na bazie whisky jest Manhattan. Do jego wykonania niezbędne jest:

80 ml whisky

20 ml Martini Bianco

dowolny Bitter

lód

Wykonanie polega na połączeniu wszystkich składników z lodem i przelania ich do koktajlowego kieliszka. Najlepiej gdy użycie się do tego specjalnego sitka. Drink można udekorować wisienką koktajlową.

Innym kolorowym drinkiem jest połączenie whisky i blue curacao. Potrzebujemy:

50 ml whisky

50 ml blue curacao

50 ml Sprite lub sok z cytryny

lód

Whisky, curacao i lód należy wymieszać za pomocą shakera. Następnie przelać do koktajlowego kieliszka i uzupełnić za pomocą Sprite. Jeśli używamy soku z cytryny, mieszamy ją z pozostałymi składnikami.

Kolejnym pomysłem jest tzw Godfather. By uzyskać ten niezwykle prosty drink mieszamy ze sobą 45 ml whisky i 15 ml amaretto, wlewamy do szklanek i podajemy z lodem.

Koneserów różnych alkoholi z pewnością zachwyci drink Three amigos. Do jego wykonania potrzebne będzie:

30 ml Tequili

30 ml rumu

30 ml whisky

lód

Wszystkie składniki należy wymieszać, a następnie przelać je przez sitko do kieliszka.

Dodaj komentarz