Dom Whisky atrakcją Jastrzębiej Góry!

Jeśli wybieracie się zimą nad morze, na pewno nie zmarzniecie podczas odwiedzin w Domu Whisky. Znajduje się on w Jastrzębiej Górze, blisko Coctail Baru – dostajecie więc alternatywę na swobodne spędzenie popołudnia czy wieczoru. Kolorowych drinków bądź bursztynowych koniaków na pewno Wam nie zabraknie.

Tutaj też stawia się profesjonalną obsługę klienta, jeśli więc zajmiemy miejsce przy barze, z pewnością zostaniemy zagadnięci przez obsługę, wypytani o nasze preferencje alkoholowe lub uraczeni jakąś ciekawą historią, dotyczącą dziejów dobrej whisky. Nikt, bez naszego specjalnego zamówienia, nie poda nam whisky z lodem czy z domieszką napojów gazowanych, soków itp. Trunek ten serwuje się w specjalnym szkle – ewentualnie – z dodatkiem kilku kropel wody źródlanej.

Sam obiekt w Jastrzębiej powstawał półtora roku, zbudowano go z naturalnych materiałów, bo właśnie takie surowce stosuje się do tworzenia szkockich destylarni. Elewacja gmachu wykonana została z piaskowca, a dach pokryto łupkiem kamiennym. Całość zwieńczono pagodą – taką sama, jak „ląduje” na szkockich suszarniach słodu. We wnętrzu Domu dominują dębowe deski, kamienne blaty, skórzane obicia oraz bawełniane dodatki. Projektanci zadbali o oryginalne zdobienia – dlatego na stołach wypalone są stare mapy, a dookoła rozmieszczono staroświeckie gabloty z kolekcją różnych gatunków whisky. Gość może się tu więc w pełni odprężyć, ucieszyć oko eleganckim, komfortowym wyglądem kolejnych pomieszczeń, a kubki smakowe uraczyć smakiem wybornego koniaku.

Dodaj komentarz