Chivas Regal i historia Chivas Brothers

Chivas Regal to rodzaj szkockiej whisky z typu blended. Jej producentem jest firma Chivas Brothers, będąca jedną z tych, które są własnością francuskiego Pernod Ricard.

Sama marka Chivas Regal, to ponad czterdzieści rodzajów zbożowych i słodowych whisky. O ekskluzywności trunków świadczy między innymi fakt, iż najmłodsza ze wszystkich rodzajów leżakuje przez dwanaście lat. Starsze wersje do osiemnastoletnia whisky i dwudziestopięcioletnia.

Każda z nich rożni się nie tylko czasem leżakowania, ale i innym, aromatycznym smakiem.

Chivas Regal 12 YO charakteryzuje się kremowym i pełnym smakiem, w którym wyczuwalny jest posmak miodu i jabłek, a dodatkowo odnajdziemy nutę karmelu, orzechów laskowych i wanilii. Wszystkie te smaki razem tworzą niesamowitą kompozycję aromatyczną.

Chivas Regal 18 YO to dojrzewająca osiemnaście lat whisky o jeszcze bogatszym bukiecie smaków. Dwie główne nuty to czekolada i pomarańcza, a ostatnią – delikatny posmak sherry. Dodatkowo tę whisky charakteryzuje cytrusowo-korzenny zapach.

Chivas Regal 25 YO to już produkt limitowanych edycji, które dostępne są na rynku od roku 2007 jednak tylko na niektórych rynkach. Jest ona imitacją pierwszej, powstałej w 1909 roku whisky Chivas Regal. Wyczujemy w niej z pewnością słodką pomarańczę, a także marcepan i orzech.

Whisky Chivas Regal powstaje w bardzo ciekawy sposób. Zarówno dojrzałe whisky słodowe jak i zbożowe miesza się ze sobą po to, aby potem na bazie jednej i drugiej powstał Chivas Regal.

Początki firmy Chivas Brothers to rok 1801, w którym to Wiliam Edward założył własną firmę w Szkocji. Był wówczas młodym handlarzem win i innych alkoholi. Interes rozwijał się pomyślnie, jednak gdy do firmy dołączył James Chivas nastąpił przełom. Produkowane przez wspólników alkohole były tak dobre, że podbił nawet serce królowej Wiktorii. Ich whisky chwilę później okazała się już bezkonkurencyjna. W roku 1857, kiedy do firmy dołączył John Chivas, otrzymała ona oficjalna nazwę Chivas Brothers.

Dodaj komentarz