Najsłynniejsze drinki z rumem

Oto wielka czwórka najsłynniejszych drinków przyrządzanych na bazie rumu. Każdy z nich to prawdziwy majstersztyk, od lat zachwycający smakoszy na całym świecie. Co więcej drinki te mają bardzo ciekawą historię….

 

Cuba libre – choć znanych jest wiele jego wersji do najsłynniejszych należy ta składająca się z 50 ml białego rumu, 100 ml coli, lodu i plastra limonki. Skład i nazwa koktajlu nie jest przypadkowa. Podobno drink ten powstał po wyzwoleniu Kuby przez amerykańskich żołnierzy. Z ich przybyciem na wyspę pojawił się tam również pierwszy transport Coca Coli, która dzięki temu weszła do składu „wolnej Kuby”.

Mojito– ulubiony drink Ernesta Hemingwaya, który raczył się w nim na Hawanie. Do dziś można zwiedzać znajdujący się tam bar La Bodeguita del Medio, którego pisarz był codziennym gościem. Tradycyjne mojito składa się z białego rumu, cukru trzcinowego, mięty, soku z limonki i wody sodowej.

Daiquiri– narodowy drink kuby wynaleziony przez przypadek…przez amerykańskich inżynierów. Nazwa drinka pochodzi od kubańskiej plaży znajdującej się w pobliżu Santiago. Tradycyjna wersja Daiquiri składa się z z 60 ml białego rumu, 2 łyżeczek cukru i 20 ml soku ze świeżej limonki.

Pina Colada wywodzi się z Puerto Rico. Drink ten został wynaleziony by zaspokoić gusta gości jednego z tamtejszych hoteli. Po raz pierwszy przyrządził go pracujący tam barman Ramon „Monchito” Marrero. Do przyrządzenia Pina Colady niezbędne są: 30 ml białego rumu, 30 ml mleczka kokosowego i 90 ml soku ananasowego. Drink podaje się z pokruszonym lodem i cząstkami świeżego ananasa.

Dodaj komentarz